Úvod» Novinky» Spolupráce Imationu s TDK

Spolupráce Imationu s TDK

19.1. 2011 Hoofddorp Imation a TDK Corporation oznámili, že vytvořili strategické spojení v oblasti vývoje a výroby datových páskových technologií. Podle dohody obou firem, budou spolupracovat na výzkumu, vývoji a výrobě datových pásek příštích generací.

 

Imation vs. datové pásky

Imation jako hlavní celosvětový výrobce datových pásek se zavazuje k jejich dalšímu vývoji. Uvědomujeme si, jak důležité jsou datové pásky pro obchodní aktivity našich zákazníků. Datové pásky se vyznačují výjimečnou archivační životností, a ve srovnání s pevnými disky nízkými provozními náklady a nízkou spotřebou energie. Datové pásky Imation pokrývají všechny firemní úrovně, od potřeb malých firem, přes střední až po datová centra velkých korporací. Nabídka datových pásek Imation zahrnuje nejširší portfolio datových produktů a značek, včetně oblíbených LTO, Oracle T10000 a IBM 3592., a to není vše.

 

Pokračující výzkum a vývoj

V současné době naše vývojové oddělení pracuje na další generaci pásek LTO s terabajtovou kapacitou, šesté generace. V našem vývojovém centru v Discovery Technology Laboratories v Oakdale ve státě Minnesota, pracuje vývojový tým na novém typu datových nosičů založeném na nejnovějším magnetickém nosiči obsahujícím ferit barya. Nový magnetický nosič umožní významně zvýšit kapacitu datových pásek.

 

Spolupráce Imationu s TDK

Imation a TDK spolupracují již po delší dobu. Jak si vzpomínáte, v roce 2007 společnost Imation získala záznamová média TDK a zahrnula tato kvalitní datová média TDK Life on Record do svého portfolia. TDK i Imation jsou díky své technologické síle a dlouholetému vývoji na poli datových pásek ve světově vedoucím postavení, a do budoucna očekáváme další urychlení vývoje a používání datových pásek v širším měřítku. Ve výzkumných laboratořích obou společností na dvou kontinentech budeme vyvíjet technologii datových pásek, jejíž výsledky budou využity ve výrobním závodě TDK v Japonsku.

 

Budoucnost datových pásek

Každých osmnáct měsíců se zdvojnásobuje množství produkovaných dat, a z tohoto objemu se značná část archivuje na datových páskách. Spolu s OEM partnery Imation spolupracuje na vývoji spolehlivé technologie ukládání dat na magnetické datové pásky, na vývoji dalších generací, které po dlouhou dobu do budoucna zajistí vedoucí postavení magnetických datových pásek v oblasti archivace a zálohování dat. V této oblasti si jako vaši dodavatelé chceme udržet vedoucí postavení.