Úvod»  O firmě» Profil

Profil

DISKUS, spol. s r.o. ČR byla založena v roce 1991. Od svého vzniku se naše firma profilovala na trhu jako specialista na distribuci paměťových médií. V současnosti je hlavním předmětem činnosti distribuce produktů pro ukládání dat, prodej IT příslušenství, spotřebního materiálu a spotřební  elektroniky. V souladu s vývojem IT trhu naše firma neustále posiluje svou pozici rozšiřováním svého portfolia a služeb. Nezanedbatelnou součástí Diskus spol. s r.o. je také divize ITreklama, která nabízí široké portfolio USB produktů vhodných pro reklamní účely. Roční obchodní obrat firmy je 300 mil Kč.

Naším cílem je poskytovat kvalitní výrobky a služby, které vychází z pochopení potřeb obchodních partnerů, individuálního přístupu k nim. Kromě B2B e-shopu, který svou funkčností umožňuje zákazníkům pohodlné vyhledávání a objednávání zboží, poskytuje naše firma svým zákazníkům v rámci propracovaného systému marketingové podpory také nástroje pro rozvíjení vlastního obchodování. Hlavní devizou společnosti je výborně zvládnutá logistika, zkušenosti v oblasti zahraničního obchodu a dlouhodobě dobré obchodní kontakty s dodavateli.

Kromě investic do rozvoje podniku společnost také investuje do vzdělávání svých  zaměstnanců. DISKUS je zakládajícím členem České asociace pro DSMP (Czech association for Digital Storage Media and Players) a členem Česko-německé obchodní komory.V podnikání důsledně zastává ekologické principy a podporuje recyklaci veškerého technického odpadu.

Obchodní skupina Diskus v současnosti zahrnuje tyto firmy:

Distribuční firmy DISKUS spol. s r.o.  s divizí IT Reklama (se sídlem v Praze a pobočkou v Ostravě), DISKUS s.r.o. Slovensko (se sídlem v Partizánskem a pobočkou v Bratislavě), DISKUS Polska Sp. z o.o. (se sídlem v Krakově) a servisní společnost Dataservis group, spol. s r.o.

DISKUS, s.r.o. SK se byla založena v roce 1994 a má stejné zaměření a cíle jako její starší česká sesterská firma Diskus spol. s r.o.  Roční obrat firmy dosahuje 6 mil EUR.

Diskus o.z.p. PL byla založena v roce 2006. Firma se specializuje na distribuci  a servis datových médií a na dodávku služeb pro IT centra velkých firem. Roční obrat firmy dosahuje PL 2010 17 mil PLN.

Dataservis group, spol. s r.o. byla založena v roce 2006. Firma se zabývá lisováním a malonákladovou expresní výrobouCD, výrobou DVD a Blu-Ray disků. Novinkou v nabídce je expresní tisk a výroba vinylových desek.